strona główna mapa strony kontakt

Regulamin adopcji na odległość

 

REGULAMIN ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ :

 

1. Adoptującym na odległość może być osoba fizyczna, grupa osób (np. klasa, szkoła), instytucja, osoba prawna.

 

2. Przedmiotem adopcji może być dowolnie wybrane zwierzę przebywające w Schronisku (pies, kot) lub grupa zwierząt zajmujących jedno pomieszczenie.

 

3. Adoptujący może wybrać zwierzę samodzielnie, podczas wizyty w Schronisku. Jeżeli nie zamierza Schroniska odwiedzać, adoptować może zwierzę zaproponowane mu korespondencyjnie bądź telefonicznie przez pracowników Krakowskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami lub Schroniska.

 

4. Adoptujący jest uprawniony do:

-  odwiedzania zwierzęcia w godzinach urzędowania Schroniska lub w innych godzinach, ustalonych z Kierownikiem Schroniska albo uprawnionym pracownikiem,
-  fotografowania zwierzęcia.
-  uzyskiwania pisemnych informacji odnośnie kondycji, stanu zdrowia , leczenia zwierzęcia oraz jego zdjęcia raz na dwa miesiące.

-  umieszczenia informacji o adopcji na odległość wraz z nazwiskiem (nazwą) adoptującego na pomieszczeniu , w którym zwierzę przebywa (wyłącznie za zgodą adoptującego)

-  umieszczenia informacji o adopcji na odległość wraz z nazwiskiem (nazwą) adoptującego na tablicy sponsorów (wyłącznie za zgodą adoptującego)

-  podjęcia we własnym zakresie wszelkich możliwych działań zmierzających do znalezienia adoptowanemu zwierzęciu nowego, dobrego domu.

-  niezwłocznego uzyskania informacji o znalezieniu przez zwierzę nowego dobrego domu lub jego śmierci; w przypadku takim adoptujący jest uprawniony do adoptowania innego, dowolnie wybranego zwierzęcia.

 

5. Adoptujący jest zobowiązany do:

-  zawarcia umowy adopcyjnej na dowolny okres, nie krótszy niż 3 miesiące; w wypadkach  szczególnie uzasadnionych dopuszczalne jest ustalenie krótszego okresu;
-   łożenie na utrzymanie zwierzęcia kwoty co najmniej 100 zł miesięcznie w przypadku adopcji psa, co najmniej 50 zł miesięcznie w wypadku adopcji kota, co najmniej 20 zł miesięcznie w przypadku adopcji innego zwierzęcia; w przypadkach szczególnie uzasadnionych dopuszczalne jest ustalenie niższych stawek lub przekazywanie darów rzeczowych o tej samej wartości (w szczególności karmy)

 

6. Środki zaoszczędzone przez Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami dzięki idei
  ,,Adopcji na odległość” zostaną przeznaczone na budowę szpitala dla zwierząt na terenie
  Schroniska.

 

 

KONTAKT : adopcje@schronisko.krakow.pl

telefonicznie : 12/429 - 74 -72, w godzinach pracy biura (pon. - pt. godz. 7.00 - 15.00)

Wpłat należy dokonywać na konto :

Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.

16 2030 0045 1110 0000 0393 2100

w tytule wpłaty prosimy wpisać : 'Adopcja na odległość - imie psa/kota'

 

 

 

 

Zwierzęta do adopcji

zobacz wszystkie
Projekt i wykonanie: Fabryka Stron Internetowych  CMS - FSite
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij