strona główna mapa strony kontakt

Nasi podopieczni w nowych domach

powrót

BABUSZKA

P 61/08/11

Data rejestracji: 2011-08-11

Gatunek: pies

Rasa: owczarkowata

Rozmiar: duży


na przełomie listopada i grudnia adoptowałam Babuszkę i Gizmo. Oba psy szybko się zaklimatyzowały u nas, dobrze przyjęły je moje dwa psy, które mieszkają u nas już ponad 4 lata.
Babuszka jest bardzo pogodnym i spokojnym psem. Ma silny charakter. Pomimo zaawansowanego wieku bardzo lubi chodzić na spacery, gdy wychodzimy z domu cieszy się jak szczeniak. Czasami próbuje się bawić z moją Princesą albo znajomymi psami, które spotykamy na spacerach. Po kilku dniach pobytu w domu ustąpiły jej wszystkie problemy z przewodem pokarnowym, nawet nie trzeba było stosować żadnej specjalnej diety. Babuszka lubi jeść. Wydaje się, że zanim trafiła do schroniska miała dom, w którym była dobrze traktowana i nawet trochę rozpieszczana. Szybko się uczy i przejmuje zwyczaje panujące u nas. Teraz bez problemu mogę w jej obecności nałożyć jedzenie do misek wszystkim psom, a nawet zostawić miski na chwilę - Babuszka, tak jak i pozostałe psy, czeka aż jedzenie będzie im podane i dopiero wtedy zaczyna jeść.
Gizmo na początku bardzo bał się wszystkiego i wszystkich. Już jest dużo, dużo lepiej. Chodzi z nami na spacery, bawi się z Princesą i innymi psami na tyle, na ile pozwala mu smycz, gdy go wypuszczam do ogrodu, sam wraca do domu po chwili. Jeszcze musi trochę czasu upłynąć, żeby się w pełni oswoił, ale uczynił ogromny postęp i wygląda, że jest zadowolony ze swojego domu i towarzystwa pozostałych psów. Szczególnie do gustu przypadł mu Biały, mój ok. 12-letni pies: razem śpią, leżą w ciagu dnia, Gizmo zawsze bardzo się cieszy na jego widok.
Biały i Princesa też wyglądają na zadowolone z powiększenia stada. Szczególnie widać to po Princesie, która od śmierci mojej najstarszej suki, na wiosnę tego roku, spoważniała i przestała się bawić z innymi psami, a teraz wróciła do swoich wcześniejszych zachowań.
Psy bardzo dobrze zachowują się również w stosunku do naszej małej córeczki, która je bardzo polubiła.
Zdjęcia, które udało mi się zrobić, nie są rewelacyjne, bo psy nie bardzo chcą do nich pozować.

Zwierzęta do adopcji

zobacz wszystkie
Projekt i wykonanie: Fabryka Stron Internetowych  CMS - FSite
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij