strona główna mapa strony kontakt

ZWIERZAKI DO ADOPCJI

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zwierzyńcem.

 

Adopcje w Schronisku odbywają się przez 7 dni w tygodniu w godzinach 10:00-14:00 i 15:00-17:00

 

Koronawirus a funkcjonowanie schroniska

http://schronisko.krakow.pl/KORONAWIRUS_A_FUNKCJONOWANIE_SCHRONISKA/

 

Adopcja zwierząt ze Schroniska jest bezpłatna. Datki na rzecz Schroniska przy adopcji są dobrowolne i w dowolnej wysokości. Osoba adoptująca psa powinna mieć ze sobą smycz, obrożę i kaganiec. Adoptując kota warunkiem niezbędnym jest posiadanie transportera dostosowanego do bezpiecznego przewozu zwierzęcia. W przypadku adopcji więcej niż jednego dorosłego kota, konieczne jest posiadanie oddzielnych kontenerów dla każdego zwierzęcia. Wyjątek stanowi sytuacja w której koty są ze sobą bardzo zżyte, a transporter dostosowany jest do bezpiecznego i komfortowego przewozu więcej niż jednego zwierzęcia.

Aby adoptować zwierzę należy przyjść do schroniska celem wybrania nowego podopiecznego i zapoznaniem się z nim. W przypadku psów należy wypełnić ankietę przedadopcyjną, którą można pobrać na stronie Schroniska lub otrzymać bezpośrednio w Schronisku od osoby dyżurującej w recepcji. Spacery zapoznawcze z psem odbywają się przy udziale wolontariusza lub pracownika schroniska. Spacer nie gwarantuje adopcji danego psa – w schronisku nie ma rezerwacji zwierząt. Decyzja o adopcji psa podejmowana jest przez pracownika schroniska na podstawie wypełnionej ankiety i opinii wolontariusza ze spacerów. ANKIETĘ NALEŻY DOSTARCZYĆ OSOBIŚCIE DO SCHRONISKA, PO PIERWSZYM SPACERZE ZAPOZNAWCZYM. Obowiązują minimum dwa spacery zapoznawcze, ale ich ostateczną liczbę określa wolontariusz lub pracownik schroniska.

Ankieta PIES do pobrania - http://schronisko.krakow.pl/files/structure/6/12/ANKIETA%20PSY_RODO%20i%20logoa.pdf

Wzór umowy adopcyjnej (punkt 2 do odwołania anulawany w związku z pandemią)

Osoba chętna na adopcję musi liczyć się z tym, że może dostać odmowę adopcji konkretnego zwierzęcia. Zwierzęta to żywe istoty, które mają konkretne charaktery i predyspozycje. Nie każdy dom jest odpowiedni dla każdego zwierzęcia. Przykładowo:

  • niektóre zwierzęta wymagają bardziej doświadczonych opiekunów,

  • niektóre zwierzęta wymagają specjalistycznego leczenia i opieki,

  • młody energiczny pies potrzebuje aktywnego domu,

  • nie każdy pies/kot nadaje się dla osoby, która w przeszłości nie miała psa/kota,

  • nie każdy pies/kot akceptuje dzieci,

  • nie każdy pies/kot akceptuje inne zwierzęta.

Decyzji o adopcji zwierzęcia powinna być dokładnie przemyślana. Osoba chętna na adopcję powinna odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

  1. Czy inni domownicy wyrażają zgodę na adopcję?

  2. Czy mój styl życia pozwala na opiekę nad zwierzęciem?

  3. Czy moja sytuacja materialna pozwala na prawidłową opiekę nad zwierzęciem – szczepienie, leczenie w czasie choroby, zapewnienie odpowiedniej karmy i niezbędnych akcesoriów?

  4. Kto zajmie się zwierzęciem jeśli zachoruję lub wyjadę na wakacje?

 

 

 


 

Zwierzęta do adopcji

zobacz wszystkie
Projekt i wykonanie: Fabryka Stron Internetowych  CMS - FSite
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij