strona główna mapa strony kontakt

KORONAWIRUS A FUNKCJONOWANIE SCHRONISKA

    UWAGA !!!   
OD 3 SIERPNIA 2020 r ZMIANY !!!

tzn :

ZMIANA PROCEDURY DOTYCZĄCAEJ REORGANIZACJI SYSTEMU PRACY SCHRONISKA ZWIĄZANA Z ROZPRZESTRZENIANIEM SIĘ KORONAWIRUSA .

 

W związku ze stopniowym znoszeniem restrykcji związanych z zagrożeniem epidemiologicznym od dn. 3.08.2020 roku Schronisko zostaje otwarte dla osób odwiedzających, jak również wolontariuszy w regulaminowych godzinach tzn. 10-14 oraz 15-17. Osoby przebywające na terenie schroniska muszą bezwzględnie przestrzegać poniższych zasad :

:

 

  1. Wszystkie osoby wchodzące na teren Schroniska mają bezwzględny obowiązek:

  1. Noszenia maseczek ochronnych zakrywających zarówno usta, jak i nos.

  2. Dezynfekcji rąk (dozowniki umieszczone są przy wejściach na teren schroniska oraz przed pomieszczeniem wydawania zwierząt.)

  3. Zmierzenia temperatury przez osoby dyżurujące termometrem bezdotykowym (zdalnym).

  1. Procedura adopcji :

- zostaje całkowicie odwołana możliwość umawiania adopcji zwierząt przez telefon (z wyłączneniem osób, które ustaliły termin odbioru zwierzęcia wcześniej – one adoptują je wg. Ustalonych wcześniej zasad)

- w przypadku, jeżeli osoba odwiedzająca Schronisko decyduje się na adopcję zwierzęcia w danym dniu (dot. zwierząt, u których nie jest wymagana konsultacja behawioralna lub kontrola przedadopcyjna i jednocześnie są wysterylizowane) to osoba adoptująca zostaje wpisana przez pracownika dyżurnego na konkretną godzinę odbioru w danym dniu.

- jeśli w danym dniu nie ma wolnych terminów, można zostać wpisanym na kolejny możliwy wolny termin (jednak nie dalej niż na następny dzień). Nie ma możliwości rezerwowania zwierząt z kilkudniowym wyprzedzeniem.

 

  • niestety, w związku z obecną sytuacją dalej pozostaje odwołany punkt umowy adopcyjnej dot. dwutygodniowego okresu leczenia zwierząt po adopcji . W razie wystąpienia objawów choroby nowy właściciel będzie musiał leczyć psa/kota prywatnie.

  • konsultacje lekarskie możliwe są tylko telefonicznie pn-nd w godzinach 10.00-17.00

 

W pozostałych kwestiach stosowane są zasady adopcji wynikające z regulaminu schroniska (czyli np. w przypadku adopcji kota konieczne jest posiadanie transportera, osoba adoptująca musi mieć dowód tożsamości itd. )
Prosimy, pamiętajcie, że powyższe zasady mają na względzie bezpieczeństwo: nasze, Wasze i zwierzaków ( w przypadku objęcia pracowników kwarantanną - nimi nie będzie miał się kto zająć) - dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość .

 

 

 

 

 

 

 

 

 


_______________________

UWAGA Z DNIEM 3.08.2020

ponższe procedury przestają obowiązywać  !!! 

(powyżej umieszczone są nowe procedury)


Obecna sytuacja epidemiologiczna zdarza się pierwszy raz, jest ona trudna dla wszystkich. Ze względu na dobro personelu i zwierząt adopcje nie mogą odbywać się w normalnym trybie ( kontakt nawet jednego pracownika z osobą potencjalnie zarażoną skutkować może kwarantanną schroniska, co przy konieczności codziennej opieki nad nimi byłoby bardzo trudne). Nie wiemy jak długo to potrwa, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa informacje na temat tego jak w obecnej sytuacji funkcjonujemy. 

1. SCHRONISKO JEST ZAMKNIĘTE DLA OSÓB ODWIEDZAJĄCYCH ! więcej w linku - OBWIESZCZENIE 

2. ZGŁOSZENIA DOTYCZĄCE ZWIERZĄT BEZDOMNYCH PRZYJMUJEMY BEZ ZMIAN - TELEFONICZNIE 24H/DOBĘ - więcej - OBWIESZCZENIE

3. zmiana : dary przyjmowane są , prosimy o pozostawienie rzeczy dla zwierzaków przed wejściem głównym (pod zadaszeniem) 
4. ADOPCJE SĄ MOŻLIWE  NA OKREŚLONYCH ZASADACH więceJ->  patrz niżej [ procedura adopcji ]

5. ODBIÓR ZWIERZĄT WŁASNOŚCIOWYCH ODBYWA SIĘ W GODZINACH 10.00-17.00 PO WCZEŚNIEJSZYM KONTACIE TELEFONICZNYM więcej - OBWIESZCZENIE

6 . Osoby, które chcą skorzystać z naszej bezpłatnej pomocy w rozliczeniu PIT za rok 2019 prosimy o kontakt drogą meilową biuro@schronisko.krakow.pl bądź telefoniczną 

7. Kontakt z ambulatorium schroniska możliwy jest tylko TELEFONICZNIE  7 dni w tygodniu w godzinach 10.00-18.00 

8. Zwierzęta domowe, a wirus COVID-19 
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że nie ma żadnych dowodów na to aby SARS- CoV-2 był przenoszony przez zwierzęta domowe (jak psy i koty). Pamiętajcie jednak – szczególnie w przypadku np. kotów wychodzących – o zachowaniu podstaw higieny i umyciu rąk po kontakcie ze zwierzakiem (ze względu na inne choroby które mogą tą drogą być przenoszone).
Dodatkowo na stronie GIW (lnk poniże)  możecie Państwo znaleźć bieżące informacje dot. ww tematu oraz tego co zrobić w razie kwarantanny 

https://www.wetgiw.gov.pl/inspekcja-weterynaryjna/covid-19-a-postepowanie-ze-zwierzetami-domowymi-i-gospodarskimi
 

 

OBWIESZCZENIE : 

 

 

PROCEDURA ADOPCJI 
 

UWAGA ZMIANY !!! 
PKT 3. 
3. Ze względu na obecną sytuację, spacery zapoznawcze przed adopcją są możliwe tylko w przypadku psów z problemami behawioralnymi. Pozostałe psy oraz koty można adoptować bez wcześniejszego zapoznawania. W RAZIE PYTAŃ PROSIMY DZWONIĆ 

PKT 8 . ANULOWANY 

 


 

Zwierzęta do adopcji

zobacz wszystkie
Projekt i wykonanie: Fabryka Stron Internetowych  CMS - FSite
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij