strona główna mapa strony kontakt

KORONAWIRUS A FUNKCJONOWANIE SCHRONISKA

FUNKCJONOWANIE SCHRONISKA OD 07.11.2020 r. DO ODWOŁANIA

W ZWIĄZKU Z ROZWOJEM SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ JESTEŚMY ZMUSZENI OGRANICZYĆ KONTAKT PRACOWNIKÓW ORAZ WOLONTARIUSZY Z OSOBAMI POSTRONNYMI.

Na teren placówki wejść można tylko po wcześniejszym umówieniu się przez telefon na konkretną godzinę.

 1. Szczególnie w przypadku chęci adopcji dorosłych psów oraz kotów w pierwszej kolejności prosimy o przejrzenie naszej strony internetowej w celu przybliżonego wytypowania zwierzaka do adopcji, następnie prosimy o telefon by umówić się na wizytę.
  1 a) Przed adopcja psów wymagany jest spacer zapoznawczy i złożenie w Schronisku wypełnionej ankiety (w recepcji – należy zadzwonić dzwonkiem i poczekać na otwarcie drzwi). Osoby adoptujące psa nie wchodzą do budynku głównego Schroniska. Osoby, które chcą adoptować psa zostaną skomunikowane podczas rozmowy telefonicznej z wolontariuszem, który zapozna ze zwierzęciem osobę chętną do adopcji.
  1 b) W przypadku adopcji kota wybór ostateczny dokonywany jest na miejscu, nie ma możliwości wcześniejszej REZERWACJI zwierzęcia.

 2. Osoby zainteresowane adopcją psa/kota prosimy o kontakt telefoniczny w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 15:00.

 3. Wstęp do budynku mają jedynie osoby, które chcą wybrać i adoptować kota - max. 2 osoby z rodziny!!!.

 4. Wszystkie osoby wchodzące na teren Schroniska mają bezwzględny obowiązek:

 1. noszenia maseczek ochronnych zakrywających zarówno usta, jak i nos.

 2. dezynfekcji rąk (dozowniki umieszczone są przy wejściach na teren schroniska oraz przed pomieszczeniem wydawania zwierząt.)

 3. zmierzenia temperatury przez osoby dyżurujące termometrem bezdotykowym (zdalnym).

5. Dary są przyjmowane – prosimy o pozostawienie ich przed wejściem głównym pod zadaszeniem (nie ma możliwości wejścia na teren).
6. Niestety, w związku z obecną sytuacją dalej pozostaje odwołany punkt umowy adopcyjnej dot. dwutygodniowego okresu leczenia zwierząt po adopcji . W razie wystąpienia objawów choroby nowy właściciel będzie musiał leczyć psa/kota prywatnie. Konsultacje lekarskie możliwe są tylko telefonicznie pn-nd w godzinach 10.00-17.00

7. Zabiegi kastracji i sterylizacji zwierząt adoptowanych ze Schroniska, odbywają się  po wcześniejszym umówieniu telefonicznym, w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 15:00.  Wszystkie wizyty kontrolne w Schronisku są odwołane. Kontrole pozabiegowe (zastrzyki antybiotykowe, środki p/bólowe a także ewentualne powikłania ) należy przeprowadzać we własnym zakresie poza Schroniskiem.


W pozostałych kwestiach stosowane są zasady adopcji wynikające z regulaminu schroniska (czyli np. w przypadku adopcji kota konieczne jest posiadanie transportera, osoba adoptująca musi mieć dowód tożsamości, w przypadku wynajmowania mieszkania - zgoda właściciela na piśmnie na przebywanie psa/kota w domu itd. ) Szczegółowe informacje dotyczące adopcji dostępne w zakładce: http://schronisko.krakow.pl/Adopcje/ZWIERZAKI_DO_ADOPCJI/
Prosimy, pamiętajcie, że powyższe zasady mają na względzie bezpieczeństwo: nasze, Wasze i zwierzaków ( w przypadku objęcia pracowników kwarantanną - nimi nie będzie miał się kto zająć) - dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość .

dane kontaktowe :

SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
prowadzone przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

ul.Rybna 3, 30-254 KRAKÓW

tel./fax: 12 429-74-72 , 12 429-92-41
e-mail: biuro@schronisko.krakow.pl

 

DO ODWOŁANIA NIE BĘDZIE PRZEPROWADZANY NABÓR NA WOLONTARIAT.

Zwierzęta do adopcji

zobacz wszystkie
Projekt i wykonanie: Fabryka Stron Internetowych  CMS - FSite
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij