strona główna mapa strony kontakt
"Misją Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt jest zapewnienie wszystkim naszym podopiecznym zdrowia i jak najlepszych warunków bytowania oraz znalezienie dla jak największej rzeszy podopiecznych nowych właścicieli i domów"

Szanowni Państwo,

KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie pragnie poinformować,  że nie pobiera opłat od osób zgłaszających interwencję dotyczące zwierząt bezdomnych. Równocześnie informujemy, że adopcja zwierząt ze Schroniska jest bezpłatna. Za wydane zwierzęta prosimy o dobrowolne datki na rzecz Schroniska. Warunkiem adopcji jest podpisanie UMOWY ADOPCYJNEJ na podstawie dowodu osobistego z adresem zamieszkania.

Właściciele zgłaszający się po swoje zwierzaki, zobowiązani są do pokrycia kosztów pobytu zwierzaka w Schronisku (opłata naliczana jest za każdy rozpoczęty dzień). Osoby odbierające swoich podopiecznych prosimy o posiadanie ze sobą dowodu osobistego oraz książeczki zdrowia i/lub dokumentu potwierdzającego własność zwierzaka (rodowodu, wpisu do ewidencji itp.).


 

  


 

 

 

Aktualności

Przyjdź, poznaj, adoptuj - kot Suzuki na trzech łapkach.

PRZYJDŹ, POZNAJ, ADOPTUJ!

SUZUKI K 132/11/14

czytaj więcej
Poznajcie TURBO ! :) Rozweseli każdy dom!

ZAPRASZAMY DO POZNANIA TURBO P  23/08/12

Na dom czeka od 2012 roku !!!

czytaj więcej
Akcja Adopcyjna Kotów 24 stycznia 2015

czytaj więcej
Akcja adopcyjna kotów 10.01.2015

ZAPRASZAMY !!!

czytaj więcej
GODZINY OTWARCIA SCHRONISKA W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM

Szanowni Państwo,

KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w okresie świątecznym jest czynne bez zmian, czyli osoby zainteresowane adopcją zapraszamy:
24.12.2014 godz. 10.00 - 14.00 i 15.00.-17.00
25.12.2014 godz. 10.00 - 14.00 i 15.00.-17.00
26.12.2014 godz. 10.00 - 14.00 i 15.00.-17.00

 

czytaj więcej
Kolejny sukces Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom !

18 grudnia dobiegła końca ósma edycja międzyuczelnianej akcji pomocy bezdomnym zwierzętom – Akcja SOS – Uczelnie Schroniskom. Wzięło w niej udział aż sześć krakowskich uczelni: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Rolniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Górniczo-Hutnicza i Akademia Sztuk Pięknych oraz dwa instytuty Polskiej Akademii Nauk. Całe wydarzenie było objęte honorowym patronatem rektorów wspomnianych uczelni.

Zbiórka trwała 4 tygodnie, w ciągu których zebrano 1 069 kg karmy dla psów, 423 kg karmy dla kotów, 463 koce oraz 6 582,77 zł. Już prawie wszystkie dary materialne przekazane zostały Krakowskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione środki dezynfekcyjne, nici chirurgiczne i specjalistyczne karmy dla zwierząt. W tym roku Akcja wspomoże również Przytulisko dla Bezdomnych Psów i Kotów w Harbutowicach.

Organizatorzy i wolontariusze Akcji bardzo dziękują wszystkim osobom, które umożliwiły przeprowadzenie Akcji na uczelniach oraz wszystkim tym którzy wzięli w niej czynny udział i ofiarowali cokolwiek potrzebującym zwierzętom. Zachęcają jednocześnie do przyłączenia się do kolejnej edycji Akcji, która już za niespełna rok. Więcej wiadomości o Akcji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia www.akcjasos.org oraz na portalach społecznościowych www.facebook.com/AkcjaSOS i www.twitter.com/Akcja_SOS.


czytaj więcej
Akcja adopcyjna kotów 20 grudnia

czytaj więcej
Dziękujemy

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt to smutne miejsce, jednak nawet tu zdarzają się szczęśliwe zakończenia. Często dostajemy od Państwa cudowne meile ze zdjęciami z nowych domów za które kolejny raz bardzo dziękujemy i prosimy o więcej.

Zachęcamy też wszystkich, którzy myślą o adopcji, ale mają pewne obawy do przejrzenia galerii NASI PODOPIECZNI W NOWYCH DOMACH. Mamy nadzieję, że zachęci to Państwa do wizyty w Schronisku.

Poniżej Gałgan, który ponad dwa lata czekał na dom :
"Gałgan jest u nas ponad 3 tygodnie i ma się świetnie. Przy pozowaniu jest jeszcze trochę nieśmiały i minki robi na "bidulka" ale ogólnie oczko mu się cały czas śmieje i ogon nie przestaje merdać. Z siostrą Kluską bez problemu, nawet udało się zrobić wspólną sesję zdjęciową. Najbardziej lubi posłanko swojej "siostry" które ma się rozumieć jest bardziej wygodne. Nie pogardzi też łózkiem czy kanapą. Jest pełen enrgii i najchętniej by cały czas chodził na spacery; imię świetnie pasuje więc jest Gałgan.
pozdrawiam"

Gałgan

czytaj więcej

Zwierzęta do adopcji

zobacz wszystkie
Projekt i wykonanie: Fabryka Stron Internetowych  CMS - FSite
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij