strona główna mapa strony kontakt

MARSZ AZYLANTA 2015

KRAKOWSKIE TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI

SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W KRAKOWIE

zaprasza na

V MARSZ AZYLANTA

27.06.2015

start 11.00 Bulwar Czerwieński przy moście Dębnickim
meta : Pomnik Psa Dżoka


Marsz Azylanta to już cykliczna impreza mająca na celu m. in. promocję adopcji zwierząt ze Schroniska, podziękowanie mieszkańcom Krakowa za pomoc w trakcie powodzi w 2010 roku. Jest to okazja do pochwalenia się adoptowanym pupilem, spotkania w miłym gronie osób kochających zwierzaki. Data wydarzenia jest związana z powodzią w 2010 roku – wtedy mieszkańcy Krakowa zapewnili schronienie wszystkim bezdomnym psom oraz kotom ze Schroniska. Reakcja krakowian na zagrożenie zalania Schroniska była błyskawiczna, a skala pomocy przekroczyła wszelkie oczekiwania. Wiele osób zatrzymało zabrane zwierzaki już na zawsze.

Warto pamiętać, że Schronisko to nie tylko smutne miejsce gdzie przebywają bezdomne zwierzęta – jest to miejsce gdzie można znaleźć wspaniałego przyjaciela.

W tym roku w Marszu wzięło udział ponad 100 psów z kochającymi opiekunami. Widok takiego orszaku jest czymś niezapomnianym.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział, stworzyliście Państwo wspaniałą atmosferę. A widok szczęśliwych psiaków wpatrzonych w swych opiekunów zawsze wzrusza.

W tym roku Królem Marszu został Budrys – jest to pies po wyjątkowo ciężkich przejściach. Jego były 'właściciel' trzymał go na krótkim łańcuchu w ciemnym pomieszczeniu gospodarczym. Budrys 'egzystował' tam bez jedzenia, bez wody. Jak długo - nie wiemy. Odebrany przez KTOZ trafił do Schroniska końcem października 2013 roku. Był też bity, w wyniku urazu czaszki (uderzenie czymś twardym) doszło do przemieszczenia fragmentu kości tak, że psiak nieustająco krwawił z nosa. Na szczęście udało się uniknąć operacji. Budrys pomimo tego wszystkiego co wycierpiał nie zachował się u nas nigdy do nikogo agresywnie. Pan Stanisław zanim go adoptował odwiedzał go w Schronisku, tak by dać mu poczucie bezpieczeństwa. Widok Budrysa z Panem Stanisławem na Marszu był więc dla nas czymś szczególnie wzruszającym. Wybór na Królową okazał się nieco trudniejszy, Dalia i Harolda podzieliły się więc tytułem ;)

 

Ponadto Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami przeprowadziło akcję bezpłatnego chipowania i rejestracji zwierząt - wszyscy chętni skorzystali.

 

W Marszu wzięły też udział psy, które ciągle czekają na dom. Gorąco zachęcamy do adopcji :
Madeja, Solara, Rudego, Czarnego, Rogalika, Drinka oraz Turbo .

 

Bardzo dziękujemy gościom współorganizującym przedsięwzięcie:
Pani Grażynie z psem przewodnikiem,

Paniom z Gabinetu rehabilitacji zwierząt – Na czterech łapach,

Pani Ewie Tyburze (psi behawiorysta) ,

Pani Joannie Jaczyńskiej (koci behawiorysta),

Panu Krzysztofowi Piszczkowi - pokaz szkolenia przez naśladowanie

Salonowi groomerskiemu Perros.pl


Firmom http://abckarma.pl/ oraz http://zooart.com.pl/ za prezenty dla 'azylantów'

 

PATRONAT HONOROWY:

PREZYDENT MIASTA KRAKOWA JACEK MAJCHROWSKI

 

PATRONI MEDIALNI

     


GOŚCIE

 
 

Wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/1063871263642585/
 

 

WSPÓŁSPONSORZY UPOMINKÓW :

 

 


 

Zwierzęta do adopcji

zobacz wszystkie
Projekt i wykonanie: Fabryka Stron Internetowych  CMS - FSite
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij