strona główna mapa strony kontakt

Co zrobic gdy zaginie pies

Większość ludzi uważa, że ich pies nigdy się nie zgubi. Niestety nie wszystko można przewidzieć, dlatego poniżej kilka porad co zrobić w takiej sytuacji.


 

- pies często wraca w miejsce w którym widział po raz ostatni swojego właściciela, pozostań chwile w miejscu, do domu wróć trasą która chodzisz z psem na spacer, napotkane osoby spytaj, czy nie widziały Twojego pupila, poproś tez o pomoc osoby spacerujące z psami – zostaw im numer swojego telefonu


 

- niezwłocznie powiadom Schronisko telefonicznie, zostaw opis wyglądu, informacje, gdzie i kiedy zaginął oraz numer kontaktowy, nie warto czekać kilku dni ze zgłoszeniem tego do nas, gdyż w tym czasie Twój pupil może u nas już być, a dla większości psów zamknięcie w obcym miejscu jest dużym stresem. Prosimy tylko by zadzwonić do nas i odwołać zgłoszenie jeśli zwierzak sie odnajdzie. Warto co kilka dni dzwonić lub osobiście odwiedzić placówkę, miesięcznie do naszego Schroniska trafia nawet ponad 150 psów. Telefon do Schroniska warto mieć na stałe zapisany w 'kontaktach' nigdy nie wiadomo kiedy będzie przydatny. Zgłoszenia przyjmujemy 24h/dobę wszystkie dni w roku ( czyli również w święta). (12/429-74-72)


 

- zadzwoń na Straż Miejską, gdyż często ludzie widzący błąkającego się psa właśnie tam to zgłaszają.


 

- w okolicy porozwieszaj ogłoszenia o zaginięciu psa. Na ogłoszeniach umieść :

Opis psa, płeć, znaki szczególne, jeśli ma tatuaż lub chip napisać o tym, numer telefonu , jeśli jest taka możliwość to umieścić zdjęcie. Dodatkowo ustanowienie nagrody za pomoc w odnalezieniu może podnieść skuteczność takich ogłoszeń. Ogłoszenia te umieść w okolicy gdzie psiak zaginał, w możliwie wielu lecznicach weterynaryjnych, sklepach zoologicznych , skrzynkach pocztowych, tablicach informacyjnych itp. Jeśli pies jest w trakcie leczenia, warto dopisać tą informacje do zgłoszeń.


 

- szukaj psa w okolicy nie tylko w dzień, ale i w nocy, gdy jest mniejszy ruch i Twój głos będzie lepiej słyszany. Psa nawołuj tak jak zwykle, będzie mu łatwiej rozpoznać głos właściciela. Na poszukiwania można tez zabrać 'zaprzyjaźnione' czworonogi. W kieszeni nos silnie pachnące przysmaki, na wypadek gdyby pies był mocno wystraszony i nie od razu chciał podejść.


 

- powiadom sąsiadów i znajomych o zaginięciu psa i poproś o niezwłoczny telefon gdyby gdzieś go zobaczyli. Poproś o pomoc w poszukiwaniach, zostaw informacje na portalach społecznościowych


 

- zostaw ogłoszenia w regionalnej TV i prasie, oraz na stronach internetowych takich jak np. gumtree.


 

- Jeśli masz psa zachipowanego a nie rejestrowałeś go w ogólnopolskich/międzynarodowych bazach danych zrób to jak najszybciej. Dzięki temu osoba która psa znajdzie i odczyta nr chipa u weterynarza, będzie w stanie namierzyć właściciela psa - nr niezarejestrowany nic nie da... poniżej lista najpopularniejszych baz danych :

www.safe-animal.eu

www.idpet.info

www.identyfikacja.pl

www.europetnet.com

www.indexel.com.pl

PETMAXX


 

- pies, szczególnie gdy się czegoś wystraszy i pobiegnie na oślep może przebiec wiele km, nie ograniczaj więc poszukiwań do najbliższej okolicy. Zdarzało się że psiak wsiadł do autobusu/tramwaju i odnajdywał się na drugim końcu miasta.

 

Zwierzęta do adopcji

zobacz wszystkie
Projekt i wykonanie: Fabryka Stron Internetowych  CMS - FSite
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij