strona główna mapa strony kontakt

O schronisku

Szanowni Państwo,

W naszym schronisku znajduje się wiele spragnionych uczucia i domu psów i kotów , które z utęsknieniem czkają na ludzi chcących dać im prawdziwy dom i opiekę. W  schronisku przebywa przeciętnie  około 200-300 psów i 100- 300 (w zależności od pory roku) kotów różnych ras i wielkości.
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przyjmuje zwierzęta przez całą dobę, a wydaje nowym opiekunom w godzinach 10.00 - 14.00 i 15.00 - 17.00 przez wszystkie dni tygodnia (w niedziele i święta także)
 
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt powstało w 1994 roku. Zostało zbudowane ze środków Gminy Miasta Krakowa oraz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
 
Ten szczególny obiekt zabezpiecza zgodnie z Ustawą z dnia 13 września 1996 r. - o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, miejsce pobytu zwierzętom pozostawionym bez dozoru oraz organizuje ochronę przed bezdomnymi zwierzętami. Prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt jako zadanie własne gminy wynika z realizacji zapisu art. 11 ust 1 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. - o ochronie zwierząt.
 
Od kilku lat prowadzeniem schroniska zajmuje się Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Wspólnym wysiłkiem KTOZ i gminy udało się w przeciągu kilku ostatnich lat doprowadzić do sytuacji w której krakowskie Schronisko jest uważane za jedną z najlepiej prowadzonych placówek tego typu w Polsce.
 
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt jest utrzymywane przede wszystkim z pieniędzy przekazywanych przez Miasto Kraków. Ponadto wspomagane jest ze środków zgromadzonych przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Krakowie oraz hojnych darów mieszkańców Krakowa.  
 
 
__________________________________
14.05.2022 r.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie wykorzystuje m.in. urządzenie wytwarzające promieniowanie jonizujące - zdjęciowy aparat rentgenowski. Pracownia rentgenowska, w której to urządzenia jest stosowane, została uruchomiona na podstawie zezwolenia wydanego przez Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki. Schronisko kontroluje narażenie pracowników oraz osób postronnych w oparciu o środowiskową dozymetrię prowadzone przez akredytowane laboratorium.

Właściwie zabezpieczone ściany oraz stropy pracowni, przyjęte metody pracy, wdrożone procesy i procedury, jak również regularne odczyty dawek gwarantują, że działalność w warunkach narażenia na promieniowanie jonizujące prowadzona przez Schronisko, nie ma negatywnego wpływu na zdrowie ludzi oraz środowisko.

 

Galeria

Zwierzęta do adopcji

zobacz wszystkie
Projekt i wykonanie: Fabryka Stron Internetowych  CMS - FSite
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij