strona główna mapa strony kontakt
"Misją Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt jest zapewnienie wszystkim naszym podopiecznym zdrowia i jak najlepszych warunków bytowania oraz znalezienie dla jak największej rzeszy podopiecznych nowych właścicieli i domów"

Szanowni Państwo,

KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie pragnie poinformować,  że nie pobiera opłat od osób zgłaszających interwencję dotyczące zwierząt bezdomnych. Równocześnie informujemy, że adopcja zwierząt ze Schroniska jest bezpłatna. Za wydane zwierzęta prosimy o dobrowolne datki na rzecz Schroniska. Warunkiem adopcji jest podpisanie UMOWY ADOPCYJNEJ na podstawie dowodu osobistego z adresem zamieszkania.

Właściciele zgłaszający się po swoje zwierzaki, zobowiązani są do pokrycia kosztów pobytu zwierzaka w Schronisku (opłata naliczana jest za każdy rozpoczęty dzień). Osoby odbierające swoich podopiecznych prosimy o posiadanie ze sobą dowodu osobistego oraz książeczki zdrowia i/lub dokumentu potwierdzającego własność zwierzaka (rodowodu, wpisu do ewidencji itp.).


 


 

Darowizny przeznaczone są na utrzymanie zwierząt w schronisku,
zakup żywności, leków, a także niezbędną opiekę weterynaryjną


NA SKRÓTY :
PSY CZEKAJĄCE NA DOM                                               KOTY CZEKAJĄCE NA DOM

 

______________________________________________________
 

Zapraszamy codziennie w godzinach 10.00 - 14.00 i 15.00-17.00

* zgłoszenia dot. zwierząt bezdomnych na terenie miasta Krakowa przyjmowane są całodobowo telefonicznie - 12 429 92 41 oraz 12 429 74 72

  

 

 

Aktualności

Oferta PRACY luty 2021 - stanowisko: PIELĘGNIARZ ZWIERZĄT

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie poszukuje osoby do pracy na stanowisku:

PIELĘGNIARZ ZWIERZĄT

Wymagania:
* wykształcenie minimum średnie ( mile widziane wykształcenie kierunkowe) ,
* samodzielność,
* odpowiedzialność,
* umiejętność pracy w zespole,
* dyspozycyjność i elastyczność – praca w systemie zmianowym,
* odpowiedni stosunek do zwierząt,
* podstawowa znajomość zachowań zwierząt.

Oferujemy:
+ ciekawą pracę ze zwierzętami,
+ możliwość rozwoju i samorealizacji,
+ stabilne zatrudnienie,
+ dostęp i dofinansowanie do programu Multisport,
+ bony świąteczne.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie cv i listu motywacyjnego na adres mailowy : biuro@schronisko.krakow.pl

Prosimy o ustosunkowanie się w dokumentach aplikacyjnych do stawianych oczekiwań oraz zawarcie następującej klauzuli: "Na podstawie art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia PE i RUE nr 2016/679, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w celu przeprowadzenia rekrutacji.
Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu rozpatrzenia zgłoszenia w toku rekrutacji."

Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu z wybranymi kandydatami.

 

czytaj więcej
Diablo

Diablo niedawno trafił do schroniska i nie do końca ufa człowiekowi. W takich wypadkach czasami warto użyć pomocnika. Małego skrzata, który przekona psa, że ludzie nie są tacy źli.
Sprawdzicie, jak nasz behawiorysta z www.czarnepodniebienie.pl zdobuywa jego zaufanie


 

czytaj więcej
Zima 2021

Prognoza pogody na najbliższe dni nie wygląda optymistycznie, ale my mamy rewelacyjne informacje! Bardzo nas cieszy fakt, że dziś wszystkie psy mogliśmy umieścić w ocieplanym budynku ! 						<a href=czytaj więcej

Sylwester 2020

Okres okołosylwetrowy niestety dla wielu zwierzaków jest bardzo stresujący. Nawet jeśli Wasz psiak jak dotąd się nie bał, to niestety ciągle może zdarzyć się sytuacja nieprzewidywalna w której np ktoś rzuci mu pod nogi petardę. I wtedy nawet ten najodważniejszy przeżyje szok.
Na to nie będziecie mieć wpływu, ale można zabezpieczyć swojego psa tak, by był możliwie bezpieczny !
Obecnie prosimy też o powstrzymanie się od wypuszczania kotów wychodzących, już mamy więcej zgłoszeń dot. zaginięć takich właśnie mruczków niż zazwyczaj.

 

 

czytaj więcej
Podziękowania dla firmy HEAT DECOR

czytaj więcej
BIEŻNIA WODNA W SCHRONISKU !

W naszym Schronisku odbył się pierwszy dzień rehabilitacyjny !!!
Do tej pory, gdy była taka konieczność zwierzaki musieliśmy wozić 'na zewnątrz', teraz dzięki uruchomieniu bieżni wodnej na miejscu. Nie tylko zmniejszy się ich stres związany z wożeniem, ale z zabiegów skorzysta też więcej zwierzaków. Bo nie tylko te 'powypadkowe”, ale też takie którym zabiegi po prostu poprawią jakość życia (np. niektóre starsze psiaki) .
To kolejny ważny krok w rozwoju naszego Schroniska.
Ogromnie dziękujemy wszystkim, dzięki którym to marzenie zostało zrealizowane- wszystkim, którzy współfinansowali zakup lub pomogli w uzbieraniu niezbędnych środków:
- Artystom oraz Gościom koncertu Granie na SZCZekanie 2019 oraz Wszystkim, którzy przekazali dary na odbywającą się w jego trakcję aukcję.
- Paulinie iKrzysztof Piątek
-Akcja SOS- Uczelnie Schroniskom
- FundacjaLPP
- Klaudia Adamczyk za pomoc i dobre słowo!
zakupiło do tej pory między innymi: specjalistyczną karetkę do przewozu zwierząt, RTG wraz z kompletnym wyposażeniem,
lampy chirurgiczne, biochemiczny analizator do krwi oraz podgrzewany stół na salę operacyjną. Sprzęty użytkowane są przez KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie
A NA NASZYM FB FILM > https://www.facebook.com/watch/?v=370149347420552

 

 

czytaj więcej
AMS.com.pl - DZIĘKUJEMY !

Ogromne podziękowania dla Firmy AMS.com.pl – ludzi o wielkich sercach- za nieodpłatną promocję schroniskowych psiaków !
Już od jakiegoś czasu zdjęcia naszych podopiecznych zdobią wiaty krakowskich przystanków. Dziękujemy !

 

czytaj więcej
23.10.2020

Szanowni Państwo !
Sytuacja epidemiologiczna zmienia się dynamicznie, w związku z czym w najbliższych dniach zostaną wprowadzone nowe procedury adopcji . Na chwilę obecną informujemy, że od 24.10.2020 na terenie schroniska może przebywać ograniczona liczba osób postronnych. Odwiedzających prosimy więc o cierpliwość i zaczekanie na otworzenie drzwi przez pracownika dyżurnego (wystarczy raz zadzwonić do drzwi).
Osoby umówione na adopcje obsługiwane są w pierwszej kolejności.
Dary prosimy zostawić przed wejściem pod zadaszeniem.
Prosimy o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa :
- obowiązek zakrywania ust i nosa
- dezynfekcja rąk
- zachowanie dystansu
- przed wejściem obowiązkowy pomiar temperatury
Zgłoszenia dot. zwierząt bezdomnych przyjmowane są bez zmian - >7 dni w tygodniu 24h/dobę telefonicznie 12/429-92-41; 12/429-74-72

 

czytaj więcej

Zwierzęta do adopcji

zobacz wszystkie
Projekt i wykonanie: Fabryka Stron Internetowych  CMS - FSite
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij